top of page
  • msbioguard

Neden MS BioGuard?

Biyosidal İlaçlama Nedir?

Biyosidal ilaçlama veya haşere ilaçlama, insan sağlığına zararlı olan böcek, kemirgen, mikroorganizma vb. canlıları yok etmeye/uzaklaştırmaya yönelik yapılan çalışmaların bütünüdür. Bu çalışmaları yapan kişilerin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış uzman kişiler olması gerekmektedir. Bunun dışında otel, pansiyon, restoran ve bilimum insanla birebir temasta olan iş kolları için Hijyen Eğitimi Yönetmeliği ve 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununca 5 Temmuz 2013 tarihinde çıkarılan yönetmelikle birlikte haşere ilaçlama zorunlu kılınmıştır. Ayrıca bahsi geçen iş kollarının hijyen belgesi alabilmesi için biyosidal ilaçlama yapması zorunlu kılınmıştır.

Biyosidal İlaçlamanın Uygulama Yelpazesi

Ev ve Apartman Kompleksleri: Bireylerin veya yönetim şirketlerinin işbirliği yapabileceği bir müşteri segmentidir. Ev ilaçlama bireysel isteğe bağlı olmakla birlikte zorunlu kılınmayan ancak gerek duyulan bir koldur. Özellikle hamamböcekleri ve tahra kuruları evlerde sıkça görülen haşere tipleridir. Bahsi geçen bu haşere tipleri ile profesyonel bir şekilde başa çıkılmaması sonucunda astım, tifo, dizanteri, kaşıntı ve döküntü gibi hastalıklarla karşılaşılması kaçınılmazdır.

Otel ve Konaklama Tesisleri: Oteller, moteller ve diğer konaklama tesisleri, misafir memnuniyetini sağlamak, hijyen belgesi alabilmek ve belgenin sürdürülebilirliğini sağlamak adına düzenli olarak ilaçlama hizmetleri almalıdır. Gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gerekse Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen denetimlerde haşere ilaçlamanın yapılmış olmasına dikkat edilmektedir.

Restoranlar ve Gıda İşletmeleri: Gıda işletmeleri, hijyen konusunda çok hassas iş kolları olmasından dolayı düzenli ilaçlama hizmetlerine tabii tutulmalıdır. Bu uygulama gıda güvenliğini sağlamak ve müşterilere temiz bir ortam sunmak amacıyla gerçekleştirilmekte olup yine adı geçen bakanlıkları tarafından denetimi sağlanmaktadır.

Kamu Binaları ve Okullar: Kamu binaları, okullar ve diğer toplu kullanım alanları, genellikle haşere kontrolü ve ilaçlama hizmetlerinin alınması zorunlu olan alanlar içinde yer almaktadır.

Sanayi ve Depo Alanları: Sanayi tesisleri ve depo alanları, depolanan malzemelerin türüne göre ilaçlanması zorunlu bir kol olarak karşımıza çıkmaktadır. Üretilen malzemenin üretim süreci ve depolanması diliminde biyosidal uygulama süreçlerinin kontrolüne önem verilmektedir.

Sera ve Tarım İşletmeleri: Tarım işletmeleri, seralar ve diğer tarım alanları, bitki hastalıkları ve zararlıları kontrol etmek amacıyla ilaçlama hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Herhangi bir zorunluluk aksettirilmediği gibi ilaçlamanın düzenli olarak yapılması adı geçen bakanlıklar tarafından önerilmektedir.

Emlak Yönetim Şirketleri: Emlak yönetimi yapan şirketler, villa, yazlık kiralama yapan şahıslar gerekli hijyen belgelerinin sağlanabilmesi için biyosidal ilaçlama yaptırmak zorundadır. Yine bu iş kolu da diğerleri gibi denetim altında olmakla birlikte alanın konjektürüne göre çeşitlilik göstermektedir.

Biyosidal İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle biyosidal ilaçlama yapmak uzman ekiplerce gerçekleştirilen bir uygulamadır. İlaçlamayı yapan şahıs veya kuruluşlar 27.05.2005 tarihli resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre gerekli bakanlıklarca istenen koşulları karşılamalıdır. Ürünlerin kullanımı profesyonel şahıslarca gerçekleştirilmeli ve uzman ekiplerce kontrolü yapılmalıdır.

MS BioGuard Olarak İlaçlama Hizmetimiz

Yukarıda bahsettiğimiz tüm belgeler gerek uygulayıcılarımız gerekse şirket sahiplerimiz tarafından alınmış olmakla birlikte uygulama ardından siz değerli müşterilerimize uygulamanın uzman kişilerce yapıldığına dair belgeleri teslim etmekteyiz. Sizlere vermiş olduğumuz bu belgeler ile birlikte iş yerlerinizde gerçekleştirilen denetimlerinize kolaylık sağlamaktayız.

Yukarıdaki gerekliliklerin sağlanması akabinde biyosidal ilaçlama yapılacak alanın, zararlı organizmaların türü, yoğunluğu ve yaşam döngüsü ekiplerimiz tarafından belirlenip takibi yapılmaktadır. Biyosidal ilaçlama yapılacak alanın önceden havalandırılımasına dikkat edilmektedir. Ayrıca tarafınızca alınacak olan gerekli önlemlerin kontrolüde yapılmaktadır.

Bu süreç ardından biyosidal ilaçlamanın gerçekleştirileceği tarih belirlenerek randevu oluşturulmaktadır. Biyosidal ürünlerin etiketindeki talimatlara, dozajlara ve uygulama yöntemlerine uyulması için mesul müdürler tarafından uygulayıcılar denetlenmektedir. Biyosidal ürünlerin insan, hayvan ve çevre sağlığına zarar vermemesi için, gerekli koruyucu ekipmanların gerekli personellerinize tarafımızca verilmektedir. İlaçlama sonrası alanın havalandırılması, ilaçlama atıklarının uygun şekilde bertaraf edilmesi gibi hususlara konusunda da yetkili çalışanlarımız tarafından; uygulamadan bir gün süre ile ilk kontrol yapılmaktadır. Uygulamanın yapılmasının ardından düzenli aralıklarla (15 günde bir) tarafımızca kontroller sağlanmaktadır. Ayrıca uygulamanın gerçekleştirilmesinin ardından tarafımızca iş yerine ücretsiz bir şekilde doğal biyosidal koruma ürünleri ücretsiz bir şekilde -belirli sınırlar tekabülünde- yerleştirilmektedir.

Biyosidal ilaçlama yapılmasının ardından, ilaçlama faaliyetleri tarafımızca kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar, ilaçlama yapan kişi veya işyerinin kimliği, ilaçlama yapılan alanın adresi, ilaçlama tarihi, ilaçlama amacı, kullanılan biyosidal ürünlerin adı, miktarı ve parti numarası, ilaçlama sonuçları gibi bilgileri içermelidir. Kayıtlar, ilgili kurumlar tarafından denetlenebilir ve istenebilir. Tarafımızca gerçekleştirilen bu kayıtlar ile birlikte siz değerli müşterilerimize daha kolay bir şekilde hizmet verebilmekteyiz.
Neden MS BioGuard’ı Seçmelisiniz?

Haşerelerden Kurtulmanın En Kolay Yolu: MS BioGuard

MS BioGuard olarak haşerelerin neden olduğu sağlık, hijyen ve konfor sorunlarını ortadan kaldırmak için en etkili ve güvenli yöntemleri kullanan bölgedeki tek profesyonel şirket olmamız hasebiyle hizmetlerimizide bu profesyonellik esaslarına göre yapmaktayız. Uygulama esnasında kullanılan son teknoloji aletlerimiz ve argemiz tarafından araştırılması gerçekleştirilen ilaç çeşitlerimizle ile geniş bir hizmet yelpazesini siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Firmamız için müşteri memnuniyeti birinci esas olarak kabul gördüğü için ilaçlama periyodumuz süreklilik esaslarına göre aşağıdaki gibi yapılmaktadır:

1- Uzmanlarımızca alan içerisinde gerçekleştirilen haşere tespiti ve larvalama bölgesi tespiti.

2- Uzmanlarımızca gerçekleştirilen haşere tespitinde belirlenen haşere türü ve alan durumuna göre uygun ilaçlama maddeleri ve araçlarının belirlenmesi.

3- Haşere tipi, durumu ve bölgesel analiz bilgilerinin rapor eşliğinde müşterilerimize bildirilmesi.

4- Haşere kontrolünde kullanılacak olan ekipmanların ve ilaçların rapor halinde müşteri tarafına bildirilmesi.

5- Haşere kontrolü uygulaması sonrasında temizlik ve dezenfeksiyon konularında rapor halinde ilgili personele bilgilendirmeler tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

6- Süreç içerisinde gerçekleştirdiğimiz denetimlerle haşere kontrolü hakkında raporun müşteriye bildirilmesi.

7- Uygulama ardından 15 gün aralıklarla bölgede tespit yapılarak verilen ürünlerin ve uygulamanın düzenli olarak kontrolü sağlanmaktadır.

MS BioGuard Olarak Uzmanlık Alanlarımız

Uçan haşere ilaçlama: Sinek, sivrisinek, arı, eşek arısı, güve, uçan karınca vb. haşere kontrolü. Yukarıda saydığımız haşere tiplerinin doğal ve kimyasal ilaçlama ile kontrol altına almaktayız. Ayrıca uçan haşerelere karşı uygulama sonrası doğal yollarlada koruma sağlamaktayız. Uçan haşereler için müşterilerimize okaliptüs (ilaçlama sonrası firmamızın müşteriye hediyesidir) kullanarak ilaçlamanın doğal kalkanını oluşturmaktayız.

Yürüyen haşere ilaçlama: Hamam böceği, karınca, bit, pire, kene, tahtakurusu, akrep, örümcek, kırkayak gibi yürüyen haşerelerin kontrolü. Otel odalarında ve restoranlarda en çok karşımıza çıkan haşere tipleridir. Ürünlere ve beşeri faaliyetlere ciddi etkisi olan bu tür için yine profesyonel bir hizmet sunarak uygulama ardından müşterilerimize birer domates fidanı veya yaprağı (ücretsiz) vererek koruma sürecini uzatıyoruz.

Kemirgen ilaçlama: Fare, sıçan, sincap vb. kemirgenlerin kontrolü. Uygulama sonrası defne yaprağı müşterilerimize hediye edilmektedir.

Ahşap zararlıları ilaçlama: Kertenkele, kara karınca, kuru kapan, kızıl kapan, beyaz kapan gibi ahşap zararlılarının kontrolü. Ahşap zararlılar için ise koruyucu olarak müşterilerimize lavanta kurusu hediye etmekteyiz.

Mantar, küf ve yosun ilaçlama: Mantar, küf ve bilimum yosunların kontrolü. (Diatomlu toprak)

İlaçlama Teknolojimiz

Uygulama öncesi ve sonrasında yapacak olduğumuz bilgilendirme raporları ile birlikte teknolojimizi görsel yollarla tatbik etmiş olacaksınız. Biyosidal uygulamalarda kullanılan son teknoloji ilaçlama makineleri ile hizmet sunduğumuz gibi arge ekiplerimiz tarafınca yürütülen süreklilik çalışmalarında en yeni teknolojilerden de faydalanmaktayız. Kısa bir bilgilendirme olarak teknolojimizi ve MsBioGuard farkını aşağıdaki gibi görebilirsiniz:

Sisleme: Uçan haşereler üstüne %100 etkili olan bu yöntem iki çeşittir. Haşere tipine göre yapılan sıcak veya soğuk sisleme olarak yapılmaktadır. Bu sistemlerin kullanımında farklılıklar olduğu için isteğe ve fiyata bağlı olarak firmamızca yapılabilmektedir.

Püskürtme: Yürüyen haşereler için %100 etkili olan bu sistem ilaç tulumbaları ile yapılmaktadır. En ekonomik sistemlerden biri olmakla birlikte etkisi basitliğine nazaran yüksek verime sahiptir.

Köpükleme: Kemirgen ve ahşap zararlıları için kullanılan bu yöntem kimyasallarla haşerelere yuvaları üstünden zarar vermektedir. Uygulama ve uygulama sonrası için önerilen bu sistemde haşere tiplerine bağlı olarak hem kontrol hem de önlem alınmış olur.

Jel uygulama: Hamam böceği ve karıncalar için %100 etkiye sahip bu sistemde haşereler tamam yok edilir. Larvalama bölgelerine jel uygulanarak tamamen yuva ortadan kaldırılır.

Yemleme: Uygulaması yapılan ancak fazla etkiye sahip olmayan bir yöntemdir. Firmamız tarafından daha çok haşerelerin ortaya çıkarılması için kullanılmaktadır.

Fumigasyon: En etkili sistem olmakla birlikte müşterilerimizin çok tercih etmediği bir yöntemdir. Fumigasyon yöntemi ortama zehirli gaz yayarak tüm haşereleri nefes yolu ile yok etmek manasına gelmektedir. Tarafımızca bu uygulama yapıldığı gibi müşterilerimizin uygulama bölgesine bir gün boyunda girmeleri ve kullanmaları kesinlikle yasaktır.

MS BioGuard Olarak İlaçlarımız Hangi Haşere Tiplerinde Etki Sahibidir?

MS BioGuard olarak arge çalışmalarımız ile yeniçağa uygun ilaçlar kullanırken geleneksel uygulamalarla da uygulamalarımızın daha sağlıklı bir şekilde zamansal yoğunluğunu artırmaya çalışıyoruz. Geçmiş ile geleceği kullanarak şimdi daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlıyoruz. İlaçlarımızın bir kısmı yurtdışında tedarik edilmektedir. Yurtiçinde üretilen ilaçları da kullanarak bu sayede Doğu ile Batı ekseninde ulaşamadığımız müşteri segmenti kalmıyor. Yine çalıştığımız müşterilerimize uygulama sonrası vermiş olduğumuz tıbbi ve aromatik bitkiler ile haşere tipine ve bölgesine göre kontrol altına aldığımız biyotiplerin tekrar ortaya çıkmasını da önlemiş bulunuyoruz. Kullandığımız ilaçlar ile etkili olduğumuz haşere tipleri ise aşağıdaki gibidir:

· Otel, restoran, ev ve gıda işletmelerindeki tüm uçan haşereler

· Otel, restoran ve gıda işletmelerindeki tüm yürüyen haşereler

· Otel, restoran ve gıda işletmelerindeki tüm kemirgenler

· Tüm ahşap zararlılar.

· Ev, otel ve restoranlarda türeyen mantar, küf ve yosunsu biyoetkinler.

MS BioGuard Olarak Müşterilerimize Sunduğumuz Garantiler

Firmamız olarak müşterilerimize haşereleri işletmenizden temizleyeceğimizin garantisini vermekteyiz. Üstelik gerçekleştirmiş olduğumuz uygulamalar ortalama 24 saat içinde etkisini göstermezse ücret iadesi yapmaktayız. Biyosidal uygulamalarımızın haşere tiplerine göre etki efekti aşağıdaki gibidir:

· Hamam böceği vb. 1-2 saat.

· Karınca vb. 2-3 saat.

· Fare vb. kemirgenler için ortalama 4 saat.

· Sivrisinekler için ortalama 5 saat.

· Bit ve pireler için 5-7 saat.

· Akar, güve ve tahta kuruları için 7-10 saat.

· Örümcek, salyangoz ve kurtçuk için 11-15 saat.

· Uçan haşereler için 12-14 saat.
3 görüntüleme0 yorum

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page